dlaczego nasze produkty są przyjazne dla środowiska?

Warto troszczyć się o Świat, na którym żyjemy. To od nas i naszych codziennych decyzji zależy w jakim środowisku będziemy żyć w przyszłości. Dlatego do produkcji książeczek i notesów używamy ekologicznego papieru pochodzącego z recyklingu.

Wnętrze to papier ekologiczny Lettura 80g ISO60. Naturalny jednak wciąż gładki i piękny. Nie został poddany agresywnym procesom wybielającym, dlatego nie jest papierem białym, lecz lekko beżowym w naturalnym przyjaznym dla oka odcieniu. Jakość papieru potwierdzona jest wieloma certyfikatami: Blauer Engel (nadawany wyłącznie wyrobom wyprodukowanym w 100 % z włókien wtórnych), FSC, ISO 50001, ISO 14001, ISO 9001. 

Okładka to również papier ekologiczny. Kolorowy, o większej gramaturze, wykonany w 80% ze specjalnie segregowanych i odbarwianych mas makulaturowych a w 20% z bezdrzewnych mas celulozowych. Niektóre z okładek wykonane są z papieru, który dodatkowo zawiera,nadające mu miękkość włókno bawełniane. 

Wykorzystanie papieru z recyklingu zamiast tego zwykłego, ze ścieru drzewnego to mnóstwo korzyści dla środowiska takich jak:

  • 3 razy mniejsze zużycie wody i 2 razy mniejsze zużycie energii,
  • ograniczenie ścieków przemysłowych o około 30%,
  • ochrona lasów, dzięki zmniejszonemu zapotrzebowaniu na drewno,
  • redukcja emisji gazów cieplarnianych.

Tylko w Polsce, w ciągu roku produkuje się ok. 700 000 ton papieru, warto zamienić zwykły papier na ten ekologiczny. To mnóstwo korzyści, a wydruki wychodzą równie dobrze.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl